9.2.21

Miks peaks maa inimene saama valida ainult neid kanditaate kes elavad maal ?

Aeg möödub kiiresti. Juba 3 aastat viimastest kohalikest valimistest ja kohe, kohe on uued ukse ees. Hirm seekord volikokku valituks mitte saada võtab isamaa  saadikute seas võimust. 

Pärnu linnavolikogu otsustas, et 2021 aasta kohalike omavalitsuste volikogude valimised toimuvad ühes- mitte kahes valimisringkonnas. See on demokraatlik ja kuidas teistmoodi üldse võinukski. Miks peaks maa inimene saama valida ainult neid kanditaate kes elavad maal mitte talle meelepärast kanditaati linnast ja vastupidi?  Isamaa saadikutele see aga kuidagi ei sobi, nemad lootsid siiani, et püsivad võimul igavesti kui piiravad maainimeste  vaba valikut  valida volikogusse just see keda soovitakse, olenemata sellest kas ta elab maal või linnas.  Eriti kõvasti, agaralt ja ogaralt võttis sõna isamaa volinik Jaanus Põldmaa.  

Oh kuidas tema küll uskus ja lootis, et peetakse kinni oma aja äraelanud  2017 a ühinemislepingust ja moodustatakse ikka kaks valimisringkonda - maa ja linn eraldi.  Ja siis ikka see leierdatud fraas - mul on häbi, mul on tõesti häbi.  

Ja peabki olema häbi aga mitte sellepärast, et volikogu tegi õige otsuse ja otsustas moodustada ühe valimisringkonna (linn ja maakond koos) vaid sellepärast, et  kadunuke Audru vald, löödi isamaalaste poolt kirstu just ahnusest saada riigilt ühinemistoetust, kopsakad rahad vallavanemale, aseesimehele ja teistele ametnikele  kellele lubati ka soojad kohad ühinenud Pärnu linnavalitsuses. 

Nüüd siis enne valimisi hauakaevajad räägivad jälle kohalike nimel,  osavaldade kaitsest ja osavallakogude vähesest otsustusõigusest. 

Tõde on see, et  osavallakogudel ei olegi mõtet seega ei tasu karta, et nende mõte tulevikus ära kaob. Mida ei ole see ei saa ka kaduda. 

Mul on hea meel, et  isamaalaste eneste relvad  pöördusid nende endi vastu. 

Kommentaare ei ole: