3.4.11

VAATA SUL ON........

Ei tea, kust see 1. aprilli idee pärit on? Tore, et aastas on üks päev, millal rohkem nalja tehakse kui teistel päevadel.

Teadlased väidavad, et naerda armastavad ja hea huumorisoonega inimesed elavad liiga tõsiselt ellu suhtuvatest liigikaaslastest kauem. Meie ellusuhtumine, mõtted ja kehakeemia on omavahel seotud. On teada juhtumeid, kus huumorimeel on aidanud võitu saada isegi vähist.
Mõnikord ei aja miski naerma siis aga ütleb keegi midagi naljakat, teeb midagi naljakat või keegi lihtsalt on naljakas ja sa naerad nagu kajakas.
Raamatuid lugedes ma tavaliselt ei naera, mäletan, et minu ema luges ja lõkerdas mis hirmus.

Hiljuti aga sattus mulle pihku "Kolm meest paadis" no sellel ööl ei saanud minu naeru tõttu ka mees magada aga kõik läks täiskuu kraesse.

Mulle aprillinaljad meeldivad. Eriti meeldib see, kui väikesed lapsed üritavad mind haneks tõmmata, ikka samade naljadega "vaata, sul on nägu must" või "vaata, sul on kleit katki". Kui neil siis see tünka õnnestub, on rõõm ehe.
On ka neid, kes "aprilli" saades langevad depressiooni või kaaluvad lausa koguni suitsiidi.
Minu mees, näiteks. No ei lepi ta sellega, kui ta mulle hommikul esimesena kohe käru keerata ei saa ja siis kahtleb terve päev igas minu sõnas.
Ühe tillika eest ei ole ta aga kunagi kaitstud, tuleb öelda muuseas, "Tule nüüd, kohvi on valmis"

Jah, teiste üle naerda on alati lihtsam kui enda üle. Võiks isegi öelda, et eneseiroonia või oskus ja/või julgus iseenda üle nalja teha on suur oskus.

Ka volikogus saab meil nalja.
Võttis tõsiselt silmamunad märjaks kui hakati arutama kas teha Aruvälja lasteaeda üks kasvataja koht juurde ja hääletamise aeg kihutas istungi juhataja lasteaia juhataja saalist minema, et see hääletamisel ei osaleks, viidates korruptsioonivastasele seadusele. Et siis lasteaia juhatajal puha oma lasteaed - ei tea kas OÜ või AS.

Millimallil ja proua Indal aga hirmus lõbus. Kuna kõigil meie volikogu naksitrallidel on oma MTÜ-d, millede tarvis eelarves ka rahad ette nähtud siis ei tohiks nad ju eelarve arutelu juures olla ega hääletamisest osa võtta. Korruptsioonivastane seadus !!! Niisiis, peavad ennast taandama. Istungisaal tühjaks, millimalli ja proua Inda vaatavad kahekesi mis nad selle eelarvega peale hakkavad, võtavad vastu või ei.

Ka kirjadega saab nalja (halenaljakad).

Audru vallas on kombeks, et kui kirjale tähtaegselt vastata ei viitsita siis vähemalt kuupäev kirjale pannakse nii, et see mahuks vastamistähtaja sisse.
No näiteks niisugune kirjavahetus

Minu kiri vallale (kirjad saadaval dok registris).
06.12.2010 esitasin arupärimise (läbi kantud dok registrist 07.12.2010 nr 2679) seoses Lille 9 detailplaneeringuga.
Volikogu liikme arupärimisele tuleb vastata 10 p jooksul.
22.02.2011 so kahe kuu pärast saabus arupärimisele vastus mis oli dateeritud kuupäevaga 17.12. 2010 (See ei ole erand, pigem reegel).

Palun selgitage kus vastuskiri 2 kuud allkirjastatult ja dateeritult seisis ja miks?

Vastus vallalt
Teie arupärimisele viivitas seoses kirjale vastamise aja ebatäpse määratlemise tõttu. Palume tekkinud viivituse pärast vabandust

Ei millimalli ei saanud aru mida see tark jutt tähendas ja uus kiri läheb teele.

Kiri vallale
Palun selgitage oma kirja sisu, ehk dešifreeriga oma imeline lause ( kiri 08.03.2011 nr 21.3-10/495-1)
„Vastus Teie arupärimisele viivitas seoses kirjale vastamise aja ebatäpse määratlemise tõttu..“

Valla vastus
Vastus Teie arupärimisele viivitas seoses kirja 10 päeva vastamise asemel 30 päeva määramise tõttu. Palume eksituse pärast vabandust

Halloo ...... 06.12.2010 - 22.02.2011 ei ole ei 10 päeva ega ka 30 päeva vaid hoopis kusagil 77 päeva.
Vot ei saa aru!
Aga nüüd tulevad paremad palad.

Üks õhtu pidime naistega välja minema. Ütlesin oma mehele, et olen keskööks kodus, "Ma luban!" Tunnid möödusid ja joogid läksid üha libedamini alla. Umbes kella kolme paiku hakkasin koju minema, ise piisavalt purjus. Kui ma uksest sisse astusin hakkas käokell kukkuma, kell sai kolm. Mõistes, et mu mees seda kuuleb, otsustasin kähku veel üheksa korda kukkuda, et pahandust ära hoida. Olin oma hea idee üle väga uhke (isegi purjus peaga suutsin nii heale mõttele tulla!). Järgmisel hommikul küsis mees, mis kell ma koju jõudsin? 12:00, oli minu vastus. Ta ei paistnud üldse midagi kahtlustavat. Siis aga ütles: "Me peame oma käokella välja vahetama" Kui ma küsisin, mispärast, vastas ta: "Eile öösel kukkus kell kolm korda, siis ütles: "oh sa perse", kukkus veel neli korda, köhis hääle puhtaks, kukkus veel kolm korda, itsitas ja kukkus veel kaks korda. Siis komistas kassi otsa ja peeretas...

Pärnumaal on Muti küla. Lähevadki kaks sellest külast pärit daami Pärnu bussijaamas bussi peale, omavahel lobisedes, üks ulatab juhile piletiraha sõnadega: "Kaks Mutti", juht vastab: "Seda ma näen, aga kuhu te sõita tahate?"

Abielupaar otsustab külma talve käest nädalaks lõunasse reisida. Töö asjade tõttu saab naine alles päev hiljem järele lennata. Mees läheb nagu plaanitud. Kohale jõudnud, läheb mees oma hotellituppa, võtab laptopi välja ja saadab kohe oma naisele maili. Kogemata jätab ta ühe tähe maili aadressil vahelt ära ja kiri maandub hoopis ühe lese arvutis, kes just oma meest taga leinab. Viimane, vaatab just meile läbi, loeb tuttavatelt saadetuid leina kirju......
Kui ta poeg tuppa astub, lamab ema põrandal. Poja pilk pöördub arvutiekraanile, kus ta loeb järgnevat:
to: minu mahajäänud naisele
from: sinu etterännanud mehelt
teema: jõudsin kohale

kallis, jõudsin äsja kohale. Elan ennast siin tasakesi sisse ja vaatan, et kõik oleks sinu homseks saabumiseks ette valmistatud! Soovin sulle head reisi, ootan sind, armastusega, sinu mees.

Istuvad 17 naksitralli volikogu istungite saalis ja püüavad kala. Tuleb arst ja vaatab oi,oi,oi.
Ainult üks ei püüa, muidugi on see millimalli. Arst millimallile: tule ma kirjutan sulle tõendi, et sina oled terve. Millimalli: "Oota ma võtan enne võrgud välja"

Aga siin on millimalli lemmiknali  siin