13.3.11

Kes vastab volikogule suunatud maavanema kirjadele?


Volikogu istung algas (10.03.2011) millimalli protestiga päevakorra kohta.
Protest tuli volikogu töökorra kohaselt esitada kirjalikult.
Teen copy, paste

Protest 10.03.2011 volikogu päevakorrale.
Audru Vallavolikogu töökord § 6. lg 2 ja 3 kohaselt

21.02.2011 tegi Pärnu Maavanem Audru Vallavolikogule järelepärimise, selgituste saamiseks seoses Lille 9 detailplaneeringu kehtestamise õiguspärasusega kuna nimetatud planeeringu õiguspärasuse kontrollimiseks oli teinud avalduse volikogu liige.

Vastamise tähtajaks oli maavanem andnud volikogule 7 päeva, alates kirja saamisest.

23.02.2011 saadab Audru Vallavolikogu esimees Siim Suursild vastuskirja, milles muuhulgas palub pikendada vastamise tähtaega, kirjutades:

"Kuna järelepärimisele on kohustatud vastama volikogu, siis palume pikendada vastamise tähtaega kuni 14. märtsini 2011, kuna volikogu korraline istung toimub 10 märts 2011“


Seega pidanuks käesoleva istungi (10.03.2011) päevakorras olema ka maavanema järelepärimisele vastamine.

Tänase (10.03.2011) volikogu istungi päevakorras niisugust punkti ei ole. Volikogu liikmeid ei ole teavitatud maavanema kirjast ega järelevalve algatamisest maavanema poolt.

Millal maavanema järelepärimisele vastamist arutatakse.

10.03.2011


Volikogu esimees oleks muidugi tahtnud öelda nagu ikka, lähme edasi, jättes protesti tähelepanuta aga seekord oli asi natuke komplitseeritum - istungisaalis oli rahvast, need kes olid tulnud keskkooli kaotamise kurba otsust kuulama.

Simmu hoidis hinge kinni, ei mitte ehmatusest vaid mõeldes tulevikule, hapniku kokkuhoiu mõttes, ja leidis väljapääsu - maavanema kirjast räägib ta infominutites. No muidugi, infominutites!!!!
Eelmisel istungil oli õiguskantsleri kiri kenasti istungi päevakorras, sai esitada küsimusi ja avaldada oma seisukohti.

Maavanema saadetud kirju ja vastuskirju pole kunagi volikogus arutatud, neist pole volikogu liikmetel halli aimugi.

Mingi teine X volikogu, sügaval põranda all ja salastatud koosseisuga, vastab volikogu eest ja volikogu nimel, ikka nii - volikogu selgitab....., volikogu arvamus on......, volikogu on seisukohal ........jne , jne.

Et siis suur on volikogu esimehe "lugupidamine" maavanema vastu.

Siiani on aetud joont, et infominutites antakse edasi ainult infot, ei mingit arutelu ega küsimusi.
Inimaju pole võimeline genereerima midagi täiesti uut. Igal ideel on põhjus. Ja põhjusel on omakorda põhjus. Niimoodi jõuame hüpoteetilise Suure Pauguni.

Infominutite ajaks saal tühi, sest kõik on kurva otsuse teadasaamisel lahkunud.

Ja ennäe, maavanema kirjale vastus juba kirjutanud, mis nüüd volikogu ees maha vuristati. Millest seal räägiti? Tahtnuks ikka ise ka enne läbi lugeda ja mõelda kas nõustun seisukohtade ja selgitustega.

Maavanem (maavalitsus) on justkui rahul. Ei häiri neid, et volikogu nimel kirjutab keegi totu, kellel pole aimu planeerimisseadusest, kopeerides vaid asjasse mittepuutuvaid sätteid ilma mingite selgitusteta. Hämamine on tal käpas, nagu advokaadil ja mulle tundub, et tegemist on olukorraga kus eesti keel ei ole enam mu emakeel ja ma ei saa mitte millestki aru.

Edaspidiselt on plaanis siin ka maavanema järelevalveid ja " X volikogu " seisukohti ja selgitusi kajastada.

Et keegi ei arvaks, nagu oleks millimalli eesmärk ainult kritiseerida, siis ma tahan siinkohal rõhutada ühte asja, millesse ma usun ja mida kõikide otsuste vastuvõtmisel tuleks kasutada – vaidlused ehk diskussioon.

22 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

X volikogu on Sutt, Suursild, Poldmaa, Merimaa.Oma ajudega need ei hiilga. Kaks viimast on mõttetud kaasajooksjad kasutud tehiskaaslased.

Anonüümne ütles ...

Tubli millimalli

Anonüümne ütles ...

Ohmudel soravnoo kes vastab nagu siin selgub ei jaga nad sellest ju midagi.

Anonüümne ütles ...

Maavanem ka samas kambas, tal ükskõik, missugune või kellelt vastus, peaasi, et Sinu arupärimisele vastatud?

Anonüümne ütles ...

Kas volikogus siis tõesti arutelusid ei toimu? Meil ka opositsioonis 2 isikut, ent nende arvamusi kuulatakse, tihti ka arvestatakse. imelik volikogu teil tõesti! Milleks siis üldse opositsioon?

Anonüümne ütles ...

Mina ei imesta, riigis sama lugu! Kuigi kaks erakonda ei saanud kogu hääletanute suhtes enamust, on nad maailmanabad ja räägivad, et kahe viimase aastaga on elu paremaks läinud. Nii nagu neil, nii ka Teie volikogu enamusel- oma rahakotis, mujal valdkondades aga mitte!

Anonüümne ütles ...

Minul käib postkasti kohalik kobruleht, ent elektroonilises väljaandes Anne Seimari artiklit polnud! Ja räägime, et ajakirjandus pole vaadete kallutaja! Igal pool üks vassimine, vusserdamine, ei Sina Millimalli suuda vist õiglust majja tuua! Aga edu ikkagi!

Anonüümne ütles ...

Ohoo- maavanema kirjale vastatakse infominutites! Ma hästi ei usu! Seadustest ei teata tõesti meie vallas midagi!

Anonüümne ütles ...

2009 a valimistel said Sa Siimuke 170 häält, kui palju saad järgmine kord ja kes Sinuga peale 11 volikogu liikme samasse paati siis istub? Mõtle selle peale ja hakka tööle, seadused on lugemiseks kõigile, ka Sulle ja seadustest pead Sina lähtuma!Maakonna üht suurimat rahasummat paned küll maksumaksjatelt annetustena saanuna tasku!

Anonüümne ütles ...

Jätke Siimuke rahule, ega agronoom ei peagi teadma seadusi! Kuigi jah, kui koha vastu võttis, pidi sellega arvestama. Küllap sellepärast esialgu vähemalt ei trügi abilinnapeaks!

Anonüümne ütles ...

Aga tema sõbrad räägivad, et vallavanemaks Audrusse küll!

Anonüümne ütles ...

See on küll häbematus praeguse vallavanema suhtes! Mida ta muuta tahab, vallavalitsus ju niigi tema ja sõpruskonna pilli järgi tantsimas?

Anonüümne ütles ...

Vabandan, aga meil Torontos pole tapitahti, sorry!
Kellegi ajusid moota on imelik, ajumahtu saab treenida, kui vaga tahta!
Head pealehakkamist X volikogu, kelle eesotsas Sutt, Suursild, Poldmaa, Merimaa! Kusimus selline, kuhu jargmisena hambad sisse loote? Eestlastel hea utlus, et suur tukk ajab suu lohki, vaadake ette, et midagi muud ei loo!
Meie ootame Teilt, proua, ikka jarjejuttu tuttavatest inimestest ja nende tegemistest! Iga kord imestame, ja vahel on habi olla endine Audru valla elanik, ka eestlane. Kaalume tosiselt, kas tuleme koduvalda tagasi, aga voib-olla 4 aasta parast! Pidage seni vastu, siis teeme tuule alla tuuletallajatele, taskutaitjatele, maade ja majade arastajatele...

Anonüümne ütles ...

teadsin ammu, et volikogu on niisama koha täiteks. Maavanema kirjad polegi väärt arutada. Sealt ei tule ka juba ammu midagi mõistlikku. Pane jah vaatamiseks ja imestamiseks

Anonüümne ütles ...

Arumaeisaaa. Kas nii raske on tundma õppidas seadusandlust, natuke rohkem ennast tähtsustada ja kuulata neid kes tunnevad seadust.

Anonüümne ütles ...

siin pole midagi kommenteerida. Aina imesta aga

Anonüümne ütles ...

Sinu artikkel lõpuks Pärnu Postimehe kirjanurgas ka olemas! Kas tuleb erakorraline volikogu koosolek ja muudab kiiresti arengukava ka ära? Tagurpidi Antsud nagu Teil seal volikogus enamik on!
LOEN JA IMESTAN, PIDEVALT!

Anonüümne ütles ...

Kas Audru volikogu liikmed ei oska lugeda?
Kõik ju seadustes kirjas! Miks tuleb selliseid möödalaskmisi igal volikogul, kus seadust ei peeta miskiks? Mis haridusega see volikogu esimees on, lugeda ja arutleda oskab ja seadusi mõista?

Anonüümne ütles ...

Audru volikogu tegevusetus, seadusekuulmatus isegi Toronto eestlastel lugemisvaras, ehee! Päikest Sulle Millimalli, et energiat ikka jätkuks!

Anonüümne ütles ...

Loen neid kommentaare ja tundub, et tunnen Audru volikogu liikmeid juba päris hästi- ühed on käetõstjad ja oma taskute täitjad! Küll on hea, et meie volikogu avalikustab kohalikus ajalehes ja veebilehel iga seadusemuutuse! Ei kadesta teid, kes tahate seaduste järgi tegutseda!

Anonüümne ütles ...

Iga päev lehes mõne kooli lõpetamine. Täna lugesin, et Rakveres sai võimule IRL ja kohe tehakse koolile 1:0. Seal võitluseta alla ei anta võideldakse kooli pärast aga Audrus tundub kõik vaikne. Mis rahvas teie siis seal olete.

Anonüümne ütles ...

eelmisele
Kuidas nüüd see kõlaski

Iga rahvas väärib oma isandaid.
Eh mis rahvas ja mis volikogu.
Ise lasete ennast nurka suruda. Lollidemaa Audru.