08.12.09

Kas Fjordfresh Holdingu "Kalakasvatus" või Fjordfresh Holdingu "Tuulepark" - või mõlemad?

Tormilised kiiduavaldused. Kõik tõusevad püsti ja aplodeerivad.
See ei olnud NLKP kongress, ka mitte keskerakonna konverents, vaid 14. mai 2009.a toimunud Audru vallavolikogu (valimisliit „ (Oma) Tuleviku nimel”) istung, kus kehtestati Põldeotsa ja Saulepa küla Suuresilla Suurfarmi kinnistu (Audru Kalakasvatuse) detailplaneering.

Tegemist olevat maailma suurima ja parema kalakasvatusega. 1200 töökohta. Ei haisu, ei müra, ei saastet ega solgivett torust merre minemas. Merre juhitakse ainult olme ja heitvesi (kas heitvee sünonüüm mitte solk pole).
Tehnoloogiaime.

See müüt hakkab jõuliselt närtsima. Liikumine kapitalistlike ärihaide juhtimisel Suure Ime asemel Suure Tühjuse poole. Kas projekt kukkus läbi nagu rahapesu uurimine KAPO –l. Kui nii, siis kas on see hea või halb?
Minu arvamus praegu kõigub just nii „võibolla”, “arvatavasti”, „äkki”, “tõenäoliselt”.

Vabadus tähendab ka õigust kahelda. Olen harjunud kahtlema kõiges, kuid mitte seetõttu, nagu ei usuks ma millessegi ega kellessegi, vaid kuna pean võimalikuks kõike.
Ja tõe otsimine käibki eituse kaudu? Ütled nii kaua "ei", kuni asi sulle selgeks tehakse.

Milline on tõenäosus, et maailma suurem kalakasvatus Audrusse tuleb?
“Üks tuhandest,” arvas keegi.
Mina arvan, et 1/2. „ Ta kas tuleb, või ei tule”

Ja siis veel see 80 000 tonni kalasõnnikut.
Aga kui need voblad, kõik veel mingeid pael- või laiusse täis lähevad. Ei, sellest mina ei jaga. Tean, et kaladel on ussid ja tean, et inimene saab need kala süües, kuid kust, miks ja kuidas kalad need endale korjavad, vot ei tea mina mitte. „Vastik, vastik”, nagu jänes ütleb.

Aga seda ma olen küll kuulnud kuidas nendest ussidest kõige kiiremini ja ohutumalt lahti saab.

Et siis laiussist võid lahti saada kolme päevaga.
Tuleb iga päev süüa üks võileib ja juua peale klaas piima. Kolmandal päeval söö ära ainult võileib, piima ära joo. Selle peale pistab laiuss pea tagumikust välja ja röögatab:" Aga piim kurat!" Nüüd pead kiirelt tegutsema. Haara ussil peast, löö ta naelaga posti külge ja ise pane jooksu.
Proovige, pidi jube hästi aitama ja ei mingit kallist ussirohtu! Seakripi vastu pole veel head nippi kuulnud, nii et selle vastu varuge esialgu ikka Tamiflud.

Aga mitte sellest ei tahtnud ma kirjutada.

Vaid ............ohooo, kas Fjordfresh Holdingul uus projekt? Kas kalakasvatus oli ainult ..........
Vaata kes ja miks on esitanud avalduse 17.11.2009 Siin

Nüüd võid küll mingeid imelikke teooriaid aretada.

Iga avastus teeb ühe probleemi ajutiselt selgemaks, mituteistkümmend aga pikaks ajaks segasemaks.

Mis asju see Alar Oppar (Fjordfresh Holding) siis nüüd jälle Audru vallas ajab. Herra vallavanem, Joonas, „äkki sa ikkagi valetasid volikogu istungil meile, ah”, varsti saame teada??

Kas vallarahvaga ei olegi vaja arutada tuulikute püstipanemist. Ehee, Joonasel kindel tunne, enam vähem sama kolonn ( valimisliit „Oma tuleviku nimel”) volikogus, kas pole kahtlustki, et keegi siutsuda julgeb või viitsib.

Selles maailmas on võimalik kõiki asju ja igatmoodi ajada. Tuleb leida vaid õige nupp ja sellele vajutada. Mõnda tuleb raputada ja mõnda määrida.

Kui mujal eestis käib tuuleveskite ümber väsimatult kaerajaani tants, siis Audru omavalitsus on kohe kõigi ja kõigega nõus. Kuhu, kas ja miks, seda saab pööbel teada, kui isandad otsustanud.

Tühja nüüd enam neist lubatud 1200 st töökohast kalakasvatuses. Mets on raiutud, Fjordfresh Holding maad otsustuskorras kätte saanud. Polegi enam vajadust inimesi oma 1200 töökohaga moosida.

Tere tulemast „Tuuleveskid”.

Vaata siis ka mis maad Fjordfreh Holding on Audru vallas omandanud ja veel soovib omandada, otsi need maaameti koduleheküljelt ja siis arva ära - milleks kalafarmi 52 hektarile veel vaja juurde üle 100 ha.

Suuresilla Suurfarmi (kalakasvatuse) maaüksuse võõrandamine Fjordfresh Holdingule siin

Pane ka seda tähele kuidas ühte ja sama maad „Ristikheina” võõrandati. Esialgu OÜ-le Bravocom (volikogu protokoll ), kitsenduseks polnud vajadust „ paha ja niiske maa ei kõlba üldse põllumajanduseks”
vaata protokolli lõpus päevakorra punkt 15. siin

Ja siis sama „Ristikheina” maaüksuse võõrandamine Fjordfresh Holdingule, samal päeval (14.05.2009) kui kehtestati ka Kalakasvatuse detailplaneering Suuresilla Suurfarmi maadel.
Aga siis olid hoopis teised jutud, maa pole enam niiske, sobib põllumajanduseks küll ja just "põllumajandusega" (üllatus üllatus) hakkab Fjordfresh Holding ka tegelema. "Pole paha" Siin

Aga see pole veel kõik, ka riigile esitati maade ostusoov siin

Egas maadest pole kahju ja annaks jumal, et oleks ettevõtlikke inimesi -aga teada tahaks ausalt, mis teoksil.

Suured valed, väikesed valed ja statistika.

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Nii oligi plaan. Maad kätte, mets maha ja aidaa. Teil seal ikka viimasepeal need vallaametnikud. Kinnisvaraarendajad? Mereäärne koht tõmbab oma maadega kui sitt sitakärbseid ligi. See vallavanem teil seal õige mees pole. Kuuldused ja vägiteod maadega kostuvad meieni. Vanemate patud lähevad lastele, sellele need raiped ei mõtle.

Anonüümne ütles ...

Suured sulid neh tegutsemas seal vallas. Teil see kinnisvaraarendaja vallavanem ja see Annuse poiss, vana kala.